Moje pasje

kosmosaa

Przez długi czas myślałam, że moją pasją jest fizyka. Właściwie się nad tym nie zastanawiałam, bo od zawsze tak było. Co lubisz? Fizyka. I matematyka. Nie widziałam sensu w wymyślaniu innych rzeczy, skoro nauka jej była mi i potrzebna, a na dodatek przymusowa. Ucząc się fizyki, uważałam, że idę w dobrym kierunku, bo tak czy siak, w końcu mi się przyda. Gazety krzyczały, że rośnie zapotrzebowanie na ścisłowców. W szkole mówili: „Humanista? Naprawdę chcesz pracować w McDonaldzie?”.

Lubiłam też rysować. Nadal to uwielbiam. Jednak gdybym zatrzymała się w tamtym miejscu, zastygłabym tylko z kartką papieru i ołówkiem w ręku oraz z podręcznikiem do fizyki.

Pewnego razu natrafiłam na artykuł, który całkowicie zmienił mój światopogląd. Zadałam sobie wtedy pytanie, czy faktycznie muszę zatrzymać się na tych dwóch pasjach i czy są to prawdziwe hobby. Zadałam pytanie: „Hej, czy chcemy robić to przez całe życie?”. Załoga w środku mnie składająca się z różnych osobowości: pracusiów, z uczonych, z szaleńców i imprezowiczów krzyknęła jednogłośnie „nie!”. Przeraziło mnie to, że krzyk ten był aż tak głośny. Przeraziło mnie też to jak długo milczeli. Bo nigdy siebie o to nie pytałam.

I wtedy zaczęłam szukać. Podjęłam się zupełnie wszystkiego, co przyszło mi do głowy. Odkryłam w sobie mnóstwo cech i zdolności. Na początku nowe zajęcia wydawały się trudne, czasem nie do osiągnięcia. Albo wręcz nudne. Ja i interpretacja wierszy to zestawienie godne porównania z bokserem uprawiającym balet. Z kolei ja i historia wydawały mi się połączeniem tak wspaniałym jak parówka z czekoladą. Kiedy jednak podjęłam się tych wyzwań, a w niektórych stałam się  dobra, zwykłe rzeczy stały się niekiedy najlepszą częścią ponurego dnia. Teraz:

 • piszę książkę
 • robię komiks
 • gram na gitarze
 • maluję różnymi technikami
 • lubię decoupage
 • robię bransoletki
 • nauczyłam się obsługiwać programy graficzne
 • wzięłam udział w konkursie, wygrałam tableta graficznego i zaczęłam tworzyć
 • założyłam stronę
 • jestem w trakcie załapywania o co chodzi w programowaniu
 • uczę się animacji 3D
 • uczę się nowego języka
 • i wiele innych

A zaczynałam praktycznie od zera. Podjęłam jednak działanie i się udało. Teraz mam wiele innych marzeń i wyzwań, które chcę podjąć. Ty też spróbuj, a odnajdziesz coś, dzięki czemu nigdy nie będziesz się nudzić, odkryjesz sens i motywację nawet w najnudniejszych chwilach, a być może zaczniesz nawet zarabiać ze swojej pasji. Powodzenia!

7 responses to “Moje pasje

 1. Jestem na poziomie poszukiwania…Mam tak,że podoba mi się wiele rzeczy i chcialbym je robić….ale szybko się zniechęcam i robie różne wymowki.
  jednak teraz postnowiłam to zmienić…i zacznę się uczyć twerkingu…gry na gitarze…cokolwiek

 2. Dużo tych pasji :D Życzę powodzenia w rozwijaniu ich oraz czasu, który zawsze jest przydatny ;) Pozdrawiam!

 3. Welcome! Thank you for subscribing to follow my blog. I hope you are encouraged, inspired and enjoy the photos I take of life’s events as seen through the lens of my camera.
  BE ENCOURAGED! BE BLESSED!

 4. Świetne! Ja również rozwijam swoje pasje, staram się znaleźć nowe i nigdy się nie poddaję. Bardzo motywuje mnie ten wpis, daje sygnał, że jednak są osoby które nie myślą tylko o przyziemnych sprawach, ale rozwijają się. Pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s