Kolekcjonerstwo

znaczki

Zazwyczaj ma nic wspólnego z rupieciarstwem, ale różnie bywa. Gromadzimy wiele rzeczy, często nawet nie zdając sobie sprawy, że jesteśmy kolekcjonerami. A gdyby kolekcjonować świadomie? ;) Pewnie masz coś, co zbierasz, np. pocztówki, bilety, zdjęcia, by utrwaliły chwile z przeszłości albo po prostu zachowałeś je, bo ładnie wyglądały.

Najczęściej kolekcjonuje się znaczki, monety, karteczki (kto chodził do przedszkola wie o co chodzi, tym bardziej jeśli jest się dziewczyną), książki, odznaczenia, guziki, pocztówki i listy, buty, biżuterię, przypinki, filmy, zakładki, kosmetyki, naszywki, kasety i płyty, sprzęt różnego rodzaju, samochody, telefony komórkowe, torebki, kamienie, muszelki, metki, papiery wartościowe, pudełka od zapałek, nawet odpakowania po małych cukrach, papierki po cukierkach, bilety i karty, dzieła sztuki, rzeczy ukazujące się w serii, opakowania i wiele innych. Właściwie wszystko, co ładnie wygląda lub ma jakąś wartość, może być choćby sentymentalna.

Na pewno nie wymieniłam nawet 1/1000 wszystkiego, co można kolekcjonować. Jeśli znajdziesz coś ciekawego lub sam zbierasz różne rzeczy, napisz w komentarzu. Co zbierasz? Książki, płyty, komiksy? A może wolisz je wypożyczać?

Obrazek tytułowe ze strony: http://ksm-drohiczyn.pl/files/image/projekty/znaczki/znaczki.jpg

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s