Tworzenie własnego świata, czyli rysowanie

Rysunki mojego autorstwa.

Być może uważasz, że nie masz po prostu talentu. Zapewniam cię jednak, że wbrew powszechnej opinii sama „dobra ręka” to niewiele. Wszystkiego możesz nauczyć się od podstaw. Sztuka rysowania, choć wydaje się swobodna, opiera się też na ścisłych i konkretnych regułach, które trzeba opanować. Proporcje, perspektywa – bez tego nie da rady. Istnieje dużo kursów uczących od podstaw rysowania. Jeśli będziesz ćwiczyć i korzystać z poradników, sukces ukarze się na twojej drodze :D.

Wiele osób uchodzących za dobrze rysujących, najczęściej doskonale kopiuje istniejący już rysunek, ale jeśli mają narysować coś sami, linie się krzywią, a portret wychodzi nieproporcjonalnie. Sam talent w tym wypadku nie pomaga, trzeba dowiedzieć się, co i jak z tą portretową twarzą babci, która wyszła jak twarz dziadka.

Pamiętaj, że wszystko, do czego się zabierasz może być fascynujące, nawet jeśli z pozoru jest nudne. To ty musisz uczynić jakąś rzecz pasją poprzez myślenie o tej czynności, jako czymś wyjątkowym. Nie poddawaj się myśleniu, że jeśli nie masz pasji, nie będziesz mógł cieszyć się życiem. Jeśli tylko chcesz, wszystko może stać się twoim zainteresowaniem. Spotykanie z nowymi ludźmi, spacer i przebywanie na łonie natury, słuchanie muzyki. Fascynuj się różnymi rzeczami, a staną się one źródłem szczęśliwego życia!

Rysujesz? A może chcesz przekazać porady początkującym lub pokazać swoje rysunki?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s