Podróż od zaraz

wonderlandalicePierwszym krokiem do odszukania pasji, jest zmiana przekonań. Przeczytaj poprzedni artykuł Poszukiwanie pasji. Kiedy zmieniłeś już swój tok myślenia, zacznij działać.

Działanie jest kluczem do sukcesu. Jak wiele razy zabieramy się za coś, czynimy przygotowania, które mają nam pomóc, a nie zaczynamy prawdziwie żyć pasją. Nie omijaj jej. Nie twórz w głowie pomysłów: „To zacznę za miesiąc, za tydzień, jutro, innym razem, bo w tej chwili brakuje mi znajomości, zdrowia, pieniędzy itd.”. Zacznij działać od zaraz! W tej chwili. Jeśli dzisiaj nie masz motywacji, jutro najprawdopodobniej też się nie znajdzie. Twoje życie jest teraz, a nie jutro. Musisz zdać sobie z tego sprawę. Nie czekaj na odpowiednią chwilę, aż będą dogodne warunki, by rozpocząć, bo tak nie będzie. Czas, który masz teraz, uczyń wyjątkowym, a nie czekaj na wyjątkowy czas. To właśnie wcielanie planu w życie sprawia, że twoje marzenia spełniają się na twoich oczach, dzieje się to, co zawsze chciałeś mieć. Nie ma rzeczy niemożliwych, co udowodniły historie z życia mnóstwa ludzi, którzy robią teraz coś, co kiedyś widzieli tylko oczyma wyobraźni.
Pamiętaj, że możesz mieć całą wiedzę o tym, jak zabrać się do odszukania pasji. Ale co ci po wiedzy? Sama wiedza jest niczym, dopiero ujawnienie jej ma znaczenie. Dlatego nawet najlepsze książki nie zrobią za ciebie wszystkiego, Ty, na własnej skórze musisz przekonać się, czym jest szukanie pasji, to Ty zdobywasz doświadczenia wychodząc z domu. Bo inaczej stoisz w miejscu. Masz odczucie, że coś robisz nie tak. Bo teoretycznie wiesz, co masz robić, ale w praktyce nic nie wychodzi. Jak adekwatne jest tu opularne stwierdzenie, że praktyka czyni mistrza.

Czemu ludzie więc nie działają?

Właśnie, skoro działanie to jedyna droga do osiągnięcia marzeń, dlaczego często słyszymy, że „to tylko marzenia”, „zejdź na ziemię”, „to niemożliwe”?

1) Ludzie boją się, że natrafią w swoim działaniu na przeszkodę, której nie przeskoczą. Boją się porażki, która tylko potencjalnie może ich dosięgnąć. Stanie w miejscu jest milion razy gorsze niż dążenie nawet w złym kierunku. Z nieprzyjemnego doświadczenia możesz wyciągnąć wniosek, zrezygnować z niektórych swoich niekorzystnych działań i iść lepiej uzbrojonym w przyszłość. Poza tym kto powiedział, że odniesiesz porażkę? Po co brać najgorszą możliwą opcję za prawdopodobną, skoro prawie na pewno ona się nie spełni?

2) Nie potrzebnie wymyślać, co złego może się wydarzyć, bo strach paraliżuje nas tylko wtedy, gdy w niego wierzymy. Pomyśl tylko jakie świetne rzeczy by się działy, gdybyś wierzył w to, że nie możesz odnieść porażki. Co byś wtedy zrobił?

3)  Osoby nie wierzą często w swój potencjał i możliwości. Nie wiedzą, że w rzeczywistości stać ich na więcej. O stawianiu celów przeczytasz więcej w tym artykule.

Stanie w miejscu najgorszym rozwiązaniem

Wyobraź sobie, że utknąłeś w labiryncie. Lepiej stać w miejscu i tkwić tak w nieskończoność bez celu czy wybrać jakąkolwiek drogę nawet jeśli nie wiesz dokąd prowadzi? Nawet jeżeli wybrałeś najgorszą z możliwych, nie dowiesz się o tym póki nie dojdziesz do końca. Jeżeli okaże się, że to nieprawidłowe rozwiązanie, wiesz to i możesz spróbować w innym kierunku. Ale nie siadaj na rozstaju i płacz nad swoim losem. Kiedy nic nie robisz, wcale nie oznacza to, że zostaniesz na tym samym etapie. Świat pójdzie do przodu, a ty zostaniesz w tyle. Nieszukanie jest wręcz niebezpieczne dla ciebie. Wyobraź sobie siebie za kilkadziesiąt lat, kiedy nie zacząłeś działać. Spójrz, ile cię ominęło, ile świata nie poznałeś, wynikają z tego tylko negatywne konsekwencje.

Podsumowując, nie stój w miejscu, ale działaj od zaraz, nie bój się porażek, traktuj je jako wspaniałe lekcje, stawiaj sobie ambitne cele.

Już teraz pomyśl, co czeka cię dzisiejszego dnia. Co widzisz? Czego nowego dziś spróbujesz? Chcesz, żeby tak potoczył się twój wspaniały dzień? Jeśli tak, to wspaniale. Jesteś jedną z niewielu osób, które żyją tak, jak naprawdę chcą.

Koniecznie daj znać w komentarzach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s